Co można palić w sziszy? Nie tylko tytoń, ale i pasty czy… kamienie!

Co można palić w sziszy? Mnóstwo świetnych, wyjątkowo aromatycznych i przepełnionych smakiem melas, past i oczywiście tytoni. Zastanawiasz się, co tym razem wrzucić do cybucha? A może masz dość ciągłego palenia wyłącznie tytoni? W takim razie koniecznie sprawdź ciekawe alternatywy, dzięki którym palenie fajki wodnej nabierze zupełnie nowego charakteru.

Co można palić w sziszy? Przede wszystkim tytoń

Zdecydowanie najpopularniejszym i najczęściej stosowanym wkładem do cybuchów fajek wodnych jest bez wątpienia tytoń. Czym różni się taki tytoń dedykowany fajkom wodnym od tytoniu, który znamy z cygar czy chociażby ze zwykłych papierosów? Cóż, wszystkim!

Tytoń do shishy to mieszanina odpowiednio ciętych liści tytoniu szlachetnego wraz z melasą, czyli płynem na bazie gliceryny z domieszkami aromatów smakowo-zapachowych. Zdecydowanie najczęściej w tytoniach do fajek wodnych można spotkać się z liśćmi jasnego tytoniu Golden Virginia lub ciemnego tytoniu typu Burley.

Oczywiście to co można palić w shishy, przekracza zakres wyłącznie mokrego smakowego tytoniu. Równie dobrze do cybucha możesz wrzucić zwykły, dobrej jakości, cięty tytoń, który zwilżysz np. miodem lub melasą, czyli płynnym aromatem do tytoniu. Na rynku spotkasz się także z tytoniami beznikotynowymi, w których zamiast liści tytoniu bazę stanowi trzcina cukrowa zalana smakową melasą.

Co jeszcze można palić w shishy? Możesz posmarować cybuch pastą

Jeśli znudziło Cię ciągłe nabijanie cybucha fajki wodnej tytoniem, możesz równie dobrze posmarować go smakową pastą. Czym jest taka pasta do sheshy? Zależnie od produkcji, pasta, którą można palić w shishy, jest mieszanką gliceryny oraz aromatów smakowo-zapachowych wraz z dodatkami zwierającymi jej konsystencję.

Pasty do fajki wodnej są w stanie wygenerować o wiele więcej dymu, jednocześnie nie zwiększając ryzyka przesycenia nikotyną użytkownika fajki wodnej. Wszystko za sprawą większej zawartości gliceryny odpowiedzialnej za produkcję dymu podczas spalania pasty.

Jeżeli zależy Ci na zachowaniu odpowiedniego stężenia nikotyny w cybuchowej zawartości, rekomenduję Ci pomieszczanie pasty wraz z tytoniem do shishy. Dzięki temu będziesz w stanie uzyskać świetny, gęsty i ciężki dym, jednocześnie nie rezygnując z mocy i „kopa” zapewnianych przez nikotynę.

Co można palić w fajce wodnej, gdy szukasz nowych wrażeń? Zapal… kamienie oblane melasą, serio!

Co jeszcze można palić w fajce wodnej? Kamienie oblane melasą, czyli smakowo-aromatycznym płynem na bazie gliceryny. Takie rozwiązanie również ma wielu wyznawców, bowiem pozwala palić shishę, uzyskując z niej mnóstwo aromatycznego i smacznego dymu, jednocześnie ograniczając niemal do zera negatywny wpływ nikotyny oraz substancji smolistych zawartych w tytoniu.

Kamienie rozgrzewane przez węgielki do shishy skutecznie ocieplają melasę, wytwarzając obfite kłęby gęstego dymu. Stosując kamienie, należy pamiętać, że melasa dość szybko wyparowuje z ich porów, przez co, chcąc zachować odpowiedni aromat podczas palenia sheshy, należy dokładać nowe, nasączone melasą kamienie co pewien czas lub dolewać smakowej melasy.