Interesuje Cię tytoń do shishy? Koniecznie zapoznaj się z moim katalogiem tytoniów najlepszych i najbardziej renomowanych marek. Poniżej znajdziesz tytonie oferowane przez wszystkich producentów dostępnych na polskim i zagranicznym rynku. Wybierz interesującą Cię markę i sprawdź szczegóły danego tytoniu do sziszy.

Czym jest tytoń do sziszy i jak się go produkuje?

Tytoń do fajki wodnej to odpowiednio przygotowane, nasiąknięte smakową melasą liście tytoniu. Tytoń do shishy powstaje w procesie moczenia tytoniu w wodzie celem jego uwodnienia i uelastycznienia. Moczenie tytoniu redukuje również zawartość nikotyny i zmniejsza goryczkowy posmak.

Następnie namoczony tytoń jest siekany, a łodygi usuwane. Tak przygotowany tytoń zostaje następnie zalewany smakową melasą, miodem lub gliceryną. Stosunek tytoniu do smakowego dodatku zależy to od jego tytoniu, smaku i rodzaju. W przypadku miodu i melasy stosunek ten wynosi najczęściej 3 gramy tytoniu na 1 gram melasy lub miodu. Jeśli dodajemy glicerynę, należy mieszać ok. 30 gramów gliceryny na 300 gramów tytoniu. Oczywiście producenci tytoniu do sziszy mają własne, autorskie i pilnie strzeżone receptury.

Zrób własny tytoń do sziszy

Jeśli chcesz, możesz również samodzielnie wykonać własny tytoń do shishy. Jego produkcja jest wyjątkowo prosta. Wystarczy, że zaopatrzysz się w dobrej jakości suszone liście tytoniu cygarowego oraz w smakową melasę lub glicerynę roślinną. Produkty te kupisz w sklepach ze zdrową żywnością lub online.

Katalog tytoniów do fajki wodnej: